C

Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

www.muzeumgpe-chorzow.pl
sekretariat@muzeumgpe-chorzow.pl

 

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

www.muzeumrolnictwa.pl
info@muzeumrolnictwa.pl

K

Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach

www.mwk.com.pl
poczta@mwk.com.pl

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku (Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce)

www.muzeum.wloclawek.pl
sekretariatMZKiD@op.pl

 

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

http://www.muzeumkolbuszowa.pl/
sekretariat@muzeumkolbuszowa.pl

 

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie Zdroju

www.kudowa.pl

 

Muzeum w Koszalinie

www.muzeum.koszalin.pl
mwk@muzeum.koszalin.pl

L

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy (Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach)

www.lednica.pl
sekretariat@lednica.pl

 

Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie

www.skansen.lublin.pl
skansen@skansen.lublin.pl

Ł

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży (Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie)

http://www.4lomza.pl/index.php?k=278
mpml@o2.pl

 

Muzeum w Łowiczu (Skansen w Maurzycach)

www.muzeum.low.pl
sekretariat@muzeumlowicz.pl

N

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu (Sądecki Park Etnograficzny w Nowym Sączu) 

www.muzeum.sacz.pl
skansen@muzeum.sacz.pl

O

Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku

www.muzeumolsztynek.com.pl
sekretariat@muzeumolsztynek.com.pl

 

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu

www.muzeumwsiopolskiej.pl
sekretariat@muzeumwsiopolskiej.pl

P

Muzeum Okręgowe w Pile (Muzeum Kultury Ludowej w Osieku)

www.muzeum.pila.pl
skansen@muzeum.pila.pl

 

Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy (Zagroda Gburska i Rybacka w Nadolu)

http://muzeumpuck.pl/
sekretariat@muzeumpuck.pl

R

Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu

www.muzeum-radom.pl
muzeumwsi@muzeum-radom.pl

S

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

www.skansen.mblsanok.pl
sekretariat@mblsanok.pl

 

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

www.mwmskansen.pl
skansen@mwmskansen.pl

 

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku (Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach i Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie)

www.muzeum.slupsk.pl
muzeum@muzeum.slupsk.pl

 

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

www.muzeum-szreniawa.pl
muzeumwsi@muzeum-szreniawa.pl

 

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach

www.gorlice.art.pl
galeria@gorlice.art.pl

T

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim (Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim)

www.skansenpilicy.pl
info@skansenpilicy.pl

 

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu (Park Etnograficzny w Toruniu, Olęderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce)

www.etnomuzeum.pl
kontakt@etnomuzeum.pl

W

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie

www.skansen.bialystok.pl
pmkl@skansen.bialystok.pl

 

Muzeum-Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich 

www.muzeum-wdzydze.gda.pl
muzeum@muzeum-wdzydze.gda.pl

 

Muzeum Regionalne w Wolsztynie (Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski)

www.muzea-wolsztyn.com.pl
skansen@muzea-wolsztyn.com.pl

 

Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek-Lipowiec

www.mnpe.pl
sekretariat@mnpe.pl

Z

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli

www.muzeumochla.pl
sekretariat@muzeumochla.pl

 

Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

www.orawa.eu
dominika.wachalowicz@orawa.eu

mgr Franciszek Cemka

prof. Jerzy Czajkowski

inż. arch. Wojciech Jankowski

prof. Marian Pokropek

inż. arch. Feliks Ptaszyński

A

Damian Adamczak

Barbara Adamczewska

Jerzy Adamczewski

B

Magdalena Bartosiewicz

Adam Bartosz

Danuta Blin-Olbert

Maria Brylak-Załuska

Wioletta Brzezińska-Marjanowska

Piotr Bujakiewicz

C

Tomasz Czerwiński

Hubert Czochański

D

Wojciech Dragan

Tomasz Dzikowski

F

Małgorzata Fryza

G

Jarosław Gałęza

Adriana Garbatowska

Artur Gaweł

Leszek Gawlik

Jerzy Ginalski

Karolina Głowniak – Poniewska

Dawid Gmitruk

Dawid Gonciarz

Justyna Górska – Streicher

Marek Grabski

Beata Gruszka

H

Henryka Haduch

Barbara Heidenreich

Joanna Hołda

I

Małgorzata Imiołek

J

Krystyna Jarosz

Ilona Jaroszek-Nowak

Jerzy Jastrzębski

Małgorzata Jurecka

K

Urszula Kamińska

Gabriela Kańczugowska-Janik

Janusz Karpiński

Tomasz Klimaszewski

Sonia Klein-Wrońska

Łucja Kondratowicz-Miliszkiewicz

Mirosław Korbut

Wojciech Kowalczuk

Marcin Koziołek

Marek Krężałek

Magdalena Kroh

Marcin Krowiak

Stanisław Kryński

Urszula Kuczyńska

Tadeusz Kufel

Mirosław Kuklik

Maria Kulczyk

L

Teresa Lasowa

Irena Lew

Ł

Dorota Łapiak

M

Jan Maćkowiak

Maria Madziar

Maria Marciniak

Katarzyna Markiewicz

Marzena Mazur

Grzegorz Miliszkiewicz

Jerzy Motyka

Edyta Murawska-Derewońko

N

Ziemowit Niedźwiecki

Justyna Niepokój

Przemysław Nocuń

O

Agnieszka Oczkowska

Elżbieta Oficjalska

Izabela Okręglicka

Teresa Okoniewska

Dominik Orłowski

Hubert Ossadnik

P

Antoni Pelczyk

Halina Piasecka-Wilczyńska

Jadwiga Pilch

Michał Poniewski

Mariusz Przybyła

R

Karolina Radłowska

Leszek Richter

Stefan Rola

Marta Romanow-Kujawa

Barbara Romańska

Paweł Roszak-Kwiatek

Emilia Rutkowska

Urszula Rzeszut-Baran

S

Tadeusz Sadkowski

Roman Skiba

Dobrawa Skonieczna-Gawlik

Zbigniew Skuza

Mateusz Słomiński

Henryk Soja

Irena Soppa

Anna Spiss

Bartosz Stachowiak

Halina Stachyra

Dorota Sudak

Lija Szadkowska

Wojciech Szczepkowski

Elżbieta Szot-Radziszewska

Andrzej Szura

Ś

Wojciech Śliwiński

Iwona Święch

Jan Święch

T

Violetta Tkacz-Laskowska

Ewa Tomaszewska

Artur Trapszyc

Roman Tubaja

Kinga Turska-Skowronek

Ewa Tyczyńska

W

Hanna Wawruch

Anna Wawryszewicz

Jadwiga Wieczerzak

Elżbieta Wijas-Grocholska

Anna Wiśniewska

Karol Mateusz Wiśniewski

Agnieszka Włodarczyk-Mazurek

Gabriela Włodarska-Koszutowska

Magdalena Woźniczko

Ewa Wrochna

Maria Wroniszewska

Z

Ewa Zacharyasz

Leszek Zbróg

Ż

Marta Żebrowska

Justyna Żołnierowicz-Jewuła